Chile Harvest YOUTH Tri 2013

Overall Finish List

August 02, 2013


Timing by Chasing 3 Race Productions Chasing 3

Youth

Female Finishers

Place Name City Bib No Age Gender Age Group Chip Time Gun Time Pace
1 Emma Montoya Socorro NM 131 8 F 1 7- 8 9:23.8 18:38:47.4  
2 Aspyn Napier Albuquerque NM 132 8 F 2 7- 8 12:20.3 18:43:14.3  
3 Brooklynn Garcia T or C NM 127 8 F 3 7- 8 12:41.1 18:42:49.8  
4 Natalie Snelling Albuquerque NM 255 10 F 1 9-10 13:11.0 18:34:04.7  
5 Sophie Intema Socorro NM 129 7 F 4 7- 8 14:19.1 18:45:27.7  
6 Hanna Giardetti T or C NM 245 9 F 2 9-10 17:03.0 18:39:11.3  
7 Hannah Samuels San Antonio NM 254 10 F 3 9-10 18:41.0 18:39:04.6  
8 Logan Woods Elephant Butte NM 256 9 F 4 9-10 19:30.4 18:42:24.2  
9 Jayda Martinez Lemitar NM 133 7 F 5 7- 8 20:16.5 18:50:40.2  
10 Sophia MacGregor Albuquerque NM 130 7 F 6 7- 8 20:45.3 18:52:08.8  
11 Savannah Chewiwi San Antonio NM 260 9 F 5 9-10 21:05.0 18:41:08.4  
12 Kayla Botko Socorro NM 356 12 F 1 11-12 21:13.9 18:32:38.3  
13 Emma Intema Socorro NM 246 9 F 6 9-10 21:47.4 18:45:26.0  
14 Tara Neeley T or C NM 249 10 F 7 9-10 23:30.2 18:46:08.7  
15 Audrey Napier Albuquerque NM 350 11 F 2 11-12 23:33.9 18:36:07.4  
16 Sophia Beams Socorro NM 340 11 F 3 11-12 24:06.2 18:35:40.7  
17 Morgan Fortin Albuquerque NM 365 12 F 4 11-12 24:06.4 18:32:45.1  
18 Chloe McComas Socorro NM 349 11 F 5 11-12 25:50.6 18:37:54.0  
19 Abigail Eveleth Socorro NM 345 11 F 6 11-12 25:56.9 18:38:52.5  
20 Rebecca Penczer Sante Fe NM 352 12 F 7 11-12 26:32.9 18:36:11.7  
21 Holly Oxford Socorro NM 361 14 F 1 13-14 28:00.4 18:29:54.2  
22 Charlotte Eveleth Socorro NM 354 12 F 8 11-12 29:30.7 18:38:59.1  
23 Melene Berskstresser T or C NM 363 15 F 1 15-16 29:38.5 18:30:16.9  
24 Destiny Davila San Antonio NM 344 12 F 9 11-12 29:59.8 18:42:42.8  
25 Sarah Lovett El Paso TX 347 12 F 10 11-12 35:29.5 18:45:18.0  
26 Taryn Berskstresser T or C NM 362 14 F 2 13-14 38:22.6 18:40:01.4  
 

Male Finishers

Place Name City Bib No Age Gender Age Group Chip Time Gun Time Pace
1 Colton Dow Socorro NM 125 8 M 1 7- 8 10:55.8 18:40:34.9  
2 Kaden Dow Socorro NM 126 7 M 2 7- 8 11:01.4 18:41:39.7  
3 Jan MacGregor Albuquerque NM 248 9 M 1 9-10 13:47.4 18:37:10.5  
4 Hezekiah Oxford Socorro NM 257 10 M 2 9-10 14:24.4 18:34:03.1  
5 Brandon Paxton Albuquerque NM 253 10 M 3 9-10 14:35.0 18:35:43.3  
6 Cannon Lovett El Paso TX 247 10 M 4 9-10 15:00.9 18:35:38.9  
7 Warren Chewiwi San Antonio NM 134 8 M 3 7- 8 15:25.0 18:45:19.0  
8 Finn Parker Socorro NM 252 10 M 5 9-10 16:12.6 18:38:05.5  
9 Scott Bunning Socorro NM 259 9 M 6 9-10 17:16.8 18:38:55.3  
10 Zedikiah Ochoa Socorro NM 251 10 M 7 9-10 17:31.0 18:37:24.6  
11 Shane Neeley T or C NM 250 9 M 8 9-10 17:55.8 18:39:19.5  
12 Logan Ayarbe 262 9 M 9 9-10 18:11.3 18:41:20.1  
13 Benjamin Oxford Socorro NM 355 12 M 1 11-12 22:20.3 18:31:29.3  
14 Aidan Burrell Albuquerque NM 342 11 M 2 11-12 23:22.1 18:35:45.1  
15 William Hanson Las Cruces NM 346 12 M 3 11-12 23:37.5 18:36:41.1  
16 Joshua Roehrman El Paso TX 353 12 M 4 11-12 23:41.5 18:33:40.1  
17 Skyler Bunning Socorro NM 341 11 M 5 11-12 23:44.3 18:35:37.8  
18 Aurum Burrell Albuquerque NM 343 11 M 6 11-12 23:49.8 18:34:58.6  
19 Aidan McComas Socorro NM 348 11 M 7 11-12 23:59.6 18:35:42.9  
20 Tony Onsae Bosque Farms NM 357 13 M 1 13-14 24:04.8 18:24:28.6  
21 Colton Snelling Albuquerque NM 358 13 M 2 13-14 25:09.0 18:26:17.3  
22 Johnathan Roehrman El Paso TX 360 14 M 3 13-14 26:23.1 18:27:16.1  
23 Buddy Neeley T or C NM 351 11 M 8 11-12 26:29.4 18:38:44.4  
24 Gerson Montoya T or C NM 359 13 M 4 13-14 27:21.8 18:28:45.6