Shiprock 10K

Overall Finish List

May 02, 2014


Timing by Chasing 3 Race Productions Chasing 3
Place Name City Bib No Age Gender Div Time Back Total Time
1 Leo Peacock Jr. Red Valley 1058 17 M 12   41:31.6
2 Thomas Mescall II Albuquerque NM 1074 40 M 12 5:51.2 47:22.8
3 Seth Charley Flagstaff AZ 1011 14 M 7 11:02.6 52:34.2
4 Charlie Smith Winslow AZ 1071 55 M 7 11:03.6 52:35.2
5 Mark Thompson Pueblo Of Acoma NM 1056 53 M 12 11:32.2 53:03.8
6 Steven Carlson Farmington NM 1088 51 M 7 12:14.4 53:46.0
7 Ryan Masten Farmington NM 1029 34 M 7 12:17.8 53:49.4
8 Curtis Nez Pueblo Of Acoma NM 1052 44 M 12 13:58.0 55:29.6
9 Larry Lowe Albuquerque NM 1084 36 M 7 14:43.2 56:14.8
10 James Antonio Shiprock NM 1053 35 M 12 16:12.5 57:44.1
11 Shane Charley Sr Flagstaff AZ 1060 46 M 12 16:12.7 57:44.3
12 J Nez Window Rock AZ 1034 41 F 7   57:56.4
13 Carlena James Ignacio CO 1064 40 F 12 0:03.1 57:59.6
14 Delmore Lee Kirtland NM 1024 24 M 7 17:12.8 58:44.4
15 Dreyana Benally Farmington NM 1005 14 F 7 2:54.2 1:00:50.7
16 Derwin Velarde Dulce NM 1076 52 M 7 19:55.8 1:01:27.4
17 Bryan Charlie St Louis MO 1075 26 M 7 20:09.0 1:01:40.6
18 Kayla Harrison Kirtland NM 1016 29 F 7 3:44.5 1:01:41.0
19 Blaine Joe Farmington NM 1021 32 M 7 20:19.7 1:01:51.3
20 Gerald Jacquez Kirtland NM 1019 43 M 7 21:25.3 1:02:56.9
21 Ryan Roanhorse Ganado AZ 1063 25 M 12 21:40.5 1:03:12.1
22 Etta Yazzie Indian Wells AZ 1066 54 F 12 5:37.2 1:03:33.7
23 Monique Rangel Albuquerque NM 1070 27 F 7 5:50.3 1:03:46.8
24 Damon Rosenberg Shiprock NM 1095 61 M 7 22:37.7 1:04:09.3
25 Travis Swicegood Austin TX 1067 33 M 12 24:26.7 1:05:58.3
26 Caleb Foucault farmington NM 1090 35 M 7 26:49.1 1:08:20.7
27 Rayanna Benally Shiprock NM 1007 26 F 7 10:53.6 1:08:50.0
28 Julianna Smiley Kirtland NM 1040 27 F 7 10:55.1 1:08:51.6
29 Herbert Charley Kirtland NM 1098 57 M 7 29:31.9 1:11:03.5
30 Wylma Montoya-Arviso Ganado AZ 1062 45 F 12 13:23.7 1:11:20.1
31 Guiselle Monge Arias Santa Ana 1032 43 F 7 14:27.5 1:12:23.9
32 James Thurber Bloomfield NM 1045 37 M 7 30:55.7 1:12:27.3
33 Priscilla Kee Flagstaff AZ 1023 33 F 7 14:39.8 1:12:36.2
34 Ronald Ceton Chandler AZ 1065 58 M 12 31:36.8 1:13:08.4
35 Bertha Matchers Shiprock OH 1030 54 F 7 15:54.5 1:13:51.0
36 Lilly Benally Shiprock NM 1006 51 F 7 16:09.0 1:14:05.4
37 Lavern Begay Teec Nos Pos AZ 1080 42 F 7 16:40.7 1:14:37.2
38 Anna Dause Gallup NM 1061 44 F 12 16:51.7 1:14:48.2
39 Jacinta Chavez Farmington NM 1081 35 F 7 17:15.9 1:15:12.3
40 Barbara Pine-Smith Gallup NM 1036 55 F 7 19:11.8 1:17:08.2
41 Valerie Patricio Pueblo Of Acoma NM 1068 34 F 12 19:12.4 1:17:08.9
42 Sandy Willie Shiprock NM 1048 60 F 7 19:32.9 1:17:29.4
43 Sincere Antonio Shiprock NM 1000 13 M 7 35:57.8 1:17:29.4
44 Karen Tilden Window Rock AZ 1057 50 F 12 20:25.2 1:18:21.7
45 Terry Goodin Gallup NM 1015 67 F 7 20:44.3 1:18:40.8
46 Brenna Hanley Indian Wells AZ 1078 33 F 7 24:58.1 1:22:54.6
47 Derrick Shirley Kayenta AZ 1077 33 M 7 41:24.0 1:22:55.6
48 Derek Smith Farmington NM 1042 40 M 7 42:02.2 1:23:33.8
49 Savannah Pettigrew Shiprock NM 1035 13 F 7 25:48.8 1:23:45.3
50 Carol Valdo Shiprock NM 1073 50 F 7 26:18.1 1:24:14.6
51 Diane Begay 1083 53 F 7 26:36.8 1:24:33.3
52 Thorton Rosenburg Shiprock NM 1037 23 M 7 44:01.6 1:25:33.2
53 Roberta Tayah Chinle AZ 1044 47 F 7 27:45.1 1:25:41.6
54 Linda D Yazzie Farmington NM 1051 59 F 7 28:21.0 1:26:17.4
55 Richenda Banks Albuquerque NM 1003 29 F 7 29:31.3 1:27:27.8
56 Bobbi Curtis Kirtland NM 1013 43 F 7 30:04.3 1:28:00.8
57 Shannon Little Montezuma Creek UT 1028 21 F 7 30:11.7 1:28:08.2
58 Treva Rosenburg Shiprock NM 1038 58 F 7 30:53.4 1:28:49.9
59 Dawn Lewis Bloomfield NM 1027 38 F 7 31:36.3 1:29:32.8
60 Edith Morirs Gallup NM 1072 58 F 7 32:13.1 1:30:09.6
61 Lucinda H Tsosie Fruitland NM 1079 50 F 7 32:32.7 1:30:29.2
62 Rita Slim Shiprock NM 1039 47 F 7 34:15.4 1:32:11.9
63 Frisco Wallace Shiprock NM 1046 40 M 7 51:46.3 1:33:17.9
64 Aliseia E. Cadman Kirtland NM 1009 14 F 7 36:09.9 1:34:06.4
65 Corey Yazzie Bloomfield NM 1049 20 F 7 38:39.3 1:36:35.7
66 Karen Abeita Daw Polacca AZ 1055 53 F 12 42:16.2 1:40:12.7
67 Darryl Daw Polacca AZ 1059 48 M 12 58:41.8 1:40:13.4
68 Lena Harwood Fruitland NM 1086 53 F 7 44:35.1 1:42:31.6
69 Priscilla Leonard Tsaile AZ 1026 58 F 7 45:11.8 1:43:08.3
70 Joann Begay Newcomb NM 1004 48 F 7 45:37.2 1:43:33.7
71 Fannie Yazzie Shiprock NM 1050 71 F 7 46:42.6 1:44:39.1
72 Denee Yazzie Window Rock AZ 1085 26 F 7 46:58.9 1:44:55.3
73 Carmen Jodie Tsaile AZ 1020 36 F 7 48:07.3 1:46:03.8
74 Brian Bex Window Rock AZ 1087 26 M 7 1:04:41.1 1:46:12.7
75 Coretta Hall Lukachukai AZ 1091 39 F 7 52:02.0 1:49:58.5
76 Twana Moreno Albuquerque NM 1082 29 F 7 52:22.6 1:50:19.1
77 Mark N. Cadman Kirtland NM 1010 52 M 7 1:10:02.0 1:51:33.6
78 Priscilla Cadman Kirtland NM 1069 53 F 12 53:37.5 1:51:34.0
79 Raymond Smith Window Rock AZ 1043 54 M 7 1:13:04.3 1:54:35.9
80 Melissa Collings Mentmore NM 1012 47 F 7 56:45.0 1:54:41.5