Chile Harvest YOUTH Tri 2014

Overall Finish List

August 08, 2014


Timing by Centerpoint Events Centerpoint Events

7-8 yrs

Female Finishers

Place Name City Bib No Age Gender Age Group Time Back Total Time Pace
1 Katie Baldonado Los Lunas NM 142 8 F 1 Female 99 and Under   12:02.0  
2 Nora McDaniel Albuquerque NM 143 8 F 2 Female 99 and Under 0:04.7 12:06.8  
3 Sophie Intema Socorro NM 140 8 F 3 Female 99 and Under 1:16.0 13:18.1  
4 Ariana Crespin Socorro NM 145 7 F 4 Female 99 and Under 5:02.1 17:04.1  
 

Male Finishers

Place Name City Bib No Age Gender Age Group Time Back Total Time Pace
1 Kaden Dow Socorro NM 138 8 M 1 Male 99 and Under   10:16.6  
2 Robinson Ford Socorro NM 136 7 M 2 Male 99 and Under 0:25.7 10:42.3  
3 Kyle Hofmann Socorro NM 137 7 M 3 Male 99 and Under 0:58.6 11:15.2  
4 Isaiah Ocampo Socorro NM 144 8 M 4 Male 99 and Under 3:02.4 13:19.0  
5 Roland Napier Albuquerque NM 135 7 M 5 Male 99 and Under 3:02.9 13:19.5  
6 Braden Mounyo Socorro NM 139 8 M 6 Male 99 and Under 3:20.2 13:36.9  
7 Ethan Orr El Paso TX 141 8 M 7 Male 99 and Under 11:10.9 21:27.6  
 

9-10 yrs

 

Female Finishers

Place Name City Bib No Age Gender Age Group Time Back Total Time Pace
1 Emma Montoya Socorro NM 265 9 F 1 Female 99 and Under   14:47.3  
2 Hannah Giardetti T or C NM 275 10 F 2 Female 99 and Under 0:14.6 15:01.9  
3 Mia Tenorio Socorro NM 276 10 F 3 Female 99 and Under 1:30.6 16:17.9  
4 Aspyn Napier Albuquerque NM 264 9 F 4 Female 99 and Under 3:05.3 17:52.6  
5 Angelica Giardetti T or C NM 266 9 F 5 Female 99 and Under 3:13.1 18:00.4  
6 Colette Bailey Las Cruces NM 270 9 F 6 Female 99 and Under 4:50.8 19:38.1  
7 logan Woods T or C NM 278 10 F 7 Female 99 and Under 5:45.3 20:32.7  
8 Emma Intema Socorro NM 273 10 F 8 Female 99 and Under 6:38.6 21:26.0  
9 Ashley Dunn Albuquerque NM 279 10 F 9 Female 99 and Under 9:51.1 24:38.4  
10 Alexandria Crespin Socorro NM 281 9 F 10 Female 99 and Under 10:56.8 25:44.1  
 

Male Finishers

Place Name City Bib No Age Gender Age Group Time Back Total Time Pace
1 Colton Dow Socorro NM 263 9 M 1 Male 99 and Under   16:17.6  
2 Shane Neeley Williamsburgh NM 272 10 M 2 Male 99 and Under 0:09.4 16:27.1  
3 Joshua Alschuler Albuquerque NM 268 9 M 3 Male 99 and Under 0:19.8 16:37.5  
4 Scott Hofmann Socorro NM 269 9 M 4 Male 99 and Under 1:14.6 17:32.2  
5 Luther Richardson Lemitar NM 280 10 M 5 Male 99 and Under 1:30.1 17:47.7  
6 Oliver Kuang Albuquerque NM 271 10 M 6 Male 99 and Under 1:58.2 18:15.9  
7 Cody Johnston Lemitar NM 277 10 M 7 Male 99 and Under 6:45.2 23:02.9  
8 Warren Chewiwi San Antonio NM 274 10 M 8 Male 99 and Under 8:05.5 24:23.1  
 

11-12 yrs

 

Female Finishers

Place Name City Bib No Age Gender Age Group Time Back Total Time Pace
1 Natalie Snelling Albuquerque NM 369 11 F 1 Female 99 and Under   20:52.4  
2 Zoe Colfax 388 11 F 2 Female 99 and Under 0:44.8 21:37.2  
3 Jessica Alschuler Albuquerque NM 387 12 F 3 Female 99 and Under 1:14.3 22:06.8  
4 Sophia Beames Socorro NM 379 12 F 4 Female 99 and Under 1:19.0 22:11.5  
5 Audrey Baldonado Los Lunas NM 384 11 F 5 Female 99 and Under 3:25.1 24:17.6  
6 Madeleine Wright Las Cruces NM 370 11 F 6 Female 99 and Under 4:13.6 25:06.1  
7 Tara Neeley Williamsburgh NM 373 11 F 7 Female 99 and Under 4:23.8 25:16.3  
8 Paulina Naydenkov Albuquerque NM 381 11 F 8 Female 99 and Under 5:01.2 25:53.7  
9 Harley Richardson Lemitar NM 383 12 F 9 Female 99 and Under 5:43.0 26:35.5  
10 Elena Bailey Las Cruces NM 380 12 F 10 Female 99 and Under 5:51.5 26:44.0  
11 Shay Sands Fort Defiance AZ 368 11 F 11 Female 99 and Under 5:59.3 26:51.7  
12 Marysa Ocampo Socorro NM 385 11 F 12 Female 99 and Under 6:40.4 27:32.9  
13 Sedona Stinson Albuquerque NM 366 11 F 13 Female 99 and Under 7:13.9 28:06.4  
14 Emily Swinson Corrales NM 377 12 F 14 Female 99 and Under 7:29.5 28:21.9  
15 Kilee Mounyo Socorro NM 371 11 F 15 Female 99 and Under 10:38.2 31:30.7  
16 Savannah Chewiwi San Antonio NM 375 11 F 16 Female 99 and Under 11:14.0 32:06.4  
17 Madison Tanner Gallup NM 386 11 F 17 Female 99 and Under 11:45.7 32:38.2  
 

Male Finishers

Place Name City Bib No Age Gender Age Group Time Back Total Time Pace
1 Zedikianh Ochoa Socorro NM 376 11 M 1 Male 99 and Under   22:33.6  
2 Buddy Neeley Williamsburgh NM 378 12 M 2 Male 99 and Under 0:41.1 23:14.7  
3 Hezekiah Oxford Socorro NM 372 11 M 3 Male 99 and Under 0:43.2 23:16.9  
4 Finn Parker Socorro NM 374 11 M 4 Male 99 and Under 3:11.6 25:45.2  
5 Woodrow Montoya Las Cruces NM 382 11 M 5 Male 99 and Under 7:49.9 30:23.5  
 

13-14 yrs

 

Female Finishers

Place Name City Bib No Age Gender Age Group Time Back Total Time Pace
1 Hayden Colfax Santa Fe NM 428 13 F 1 Female 99 and Under   25:03.0  
2 Kayla Botko Socorro NM 421 13 F 2 Female 99 and Under 0:30.2 25:33.2  
3 Ambriel Mauldin Lemitar NM 450 13 F 3 Female 99 and Under 7:13.5 32:16.5  
 

Male Finishers

Place Name City Bib No Age Gender Age Group Time Back Total Time Pace
1 colton Snelling Albuquerque NM 425 14 M 1 Male 99 and Under   22:37.7  
2 Christopher Kuang Albuquerque NM 424 14 M 2 Male 99 and Under 3:10.0 25:47.7  
3 Benjamin Oxford Socorro NM 420 13 M 3 Male 99 and Under 4:43.6 27:21.3  
 

15-16 yrs

 

Female Finishers

Place Name City Bib No Age Gender Age Group Time Back Total Time Pace
1 Holland Oxford Socorro NM 426 15 F 1 Female 99 and Under   30:50.4  
 

Male Finishers

Place Name City Bib No Age Gender Age Group Time Back Total Time Pace
1 logan Colfax Santa Fe NM 427 15 M 1 Male 99 and Under   23:22.4